20 кроків до мрії. Україна у Другій світовій війні.

0

Playlists

Loading...
20 кроків до мрії. Крок 14 - Україна у Другій світовій війні.Окупацiя

Історія України - це шлях до Незалежності, шлях, на якому кожна подія - це крок до мрії.

1 вересня 1939 року фашистські війська вдерлися до Польщі. Маючи з нею договірні зобов'язання, Велика Британія та Франція 3 вересня оголосили Німеччині війну. Почалася Друга світова війна.
22 червня 1941 року нацистська Німеччина без оголошення війни напала на СРСР. Незважаючи на впертий опір Червоної Армії, фашистські дивізії вже до середини липня захопили Галичину, Західну Волинь, Буковину, Бессарабію, а до середини серпня -- всю Правобережну Україну. В Україні встановлюється фашистський окупаційний режим. На захоплених територіях німці створюють "Райхскомісаріат України", передають Галичину до Польського генерал-губернаторства, а частину Південно-східної України -- Румунії.
Насаджуючи "новий порядок", намагаючись зламати, підкорити український народ, окупанти вдаються до масових звірств, акцій з винищення мирного населення. За час окупації на території України було створено 180 концтаборів, загинуло один мільйон триста тисяч військовополонених, майже 4 мільйони мирного населення.
Жахливими були втрати першого року війни. Проте, загарбана й обезкровлена, але горда й волелюбна, Україна не стала на коліна і нарощувала героїчний спротив окупантам.